• Bugatti Jaguar RR Ferrari Riley Mercedes Triumph Bentley BMW

IMG_3593.JPG

Mimořádný stav vozu vás překvapí. Je naprosto původní, nejeto necelých 13.000 mil (!!!), Vůz byl vlastněn celý svůj “život” jednou rodinou. K dispozici je řada dobových dokumentů, faktur, notářských zápisů o dědictví. Výjimečně krásné patina laku a chromu, interiér je téměř jako nový. Jízda s takovým vozem je nezapomenutelným zážitkem. Posilovače volantu a brzd umožňují neuvěřitelně snadné ovládání. Monumentální vzhled zaručí pozornost okolí. Vůz je v plně funkčním stavu, byly vyměněny všechny náplně, nové pneumatiky a výfuk. Je připraven na sezónu.

CENA 1.300.000 Kč


IMG_1357 (1250x938).jpg
Představujeme vám renovaci vozu Porsche 911 T Targa, r.v. 1969. V současnosti naše společnost na tomto voze dokončuje kompletní detailní renovaci v nejvyšší kvalitě. V různém stadiu rozpracovanosti jsou další 4 vozy, které plánujeme dokončit v příštím roce. V galerii si zatím prohlédněte úroveň prací, brzy se na našich stránkách k vozu vrátíme detailněji.

P1020449 (1250x907).jpg

Jaguar XK 140 patří mezi legendy. Úchvatná karoserie řadí teno model mezi nejhezčí vozy 50. let. Uvedené provedení patřilo ve své době k nejluxusnějším specifikacím, které Jaguar nabízel. Palubní deska z ořechového dřeva, bohaté kožené čalounění, zateplená stahovací střecha a výkonný motor, předurčovaly model 140 DHC náročným zákazníkům. Tento nabízený vůz je po kompletní špičkové renovaci každého detailu dle původní specifikace. Je vybaven raritní automatickou třístupňovou převodovkou Borg-Warner, dodávanou továrnou pouze na přání zákazníka. Majestatní vůz je také vynikající investicí. Je to vůz pro náročné, “matching numbers”. Více foto z renovace v rubrice “Renovace vozidel”

PRODÁNO

IMG_0098 (1250x934).jpg

Představujeme vám kompletní renovaci vozu Austin Healey 100/6 z roku 1956. Jedná se o přechodový model mezi čtyřválcovým modelem 100/4 a populárním modelem 3000. Vůz má šestiválcový motor 2,6 l o výkonu 120 koní. Vůz bude dokončen v té nejvyšší kvalitě a jeho majitel se nemůže dočkat, až vyrazí na první projížďku.

IMG_0259.JPG

Představujeme vám kompletní renovaci vozu Triumph TR3 z roku 1957. Vůz jsme renovovali v naší společnosti v letech 2011-2012. Výsledkem je krásný a dostupný veterán, ideální na různé veteránské akce nebo individuální výlety. Triumph potěší jízdou, výkonem motoru i celkovým prožitkem, který patří mezi nezapomenutelný.

P1020449 (1250x907).jpg

Představujeme vám špičkovou renovaci vozu Jaguar XK 140 DHC z roku 1956. Vůz jsme zakoupili v USA ve vzácně původním a provozuschopném stavu, což byl ideální základ pro detailní renovaci. Provedení Drop Head Coupe s palubní deskou z ořechového dřeva, bohatý koženým čalounění a zateplenou splápěcí střechou, bylo ve své době nejluxusnější nabízenou verzí Jaguaru. Tento vůz má poměrně vzácnou automatickou převodovku Borg-Warner, montovanou jen na objednávku. Renovace vozu trvala 4 roky a byla dokončena v r. 2013. Vůz je teď ve vynikající kondici a ideálně v sobě kloubí dobrou investici a radost z každého ujetého kilometru.

DSC06678.JPG
První představení Jaguaru XK 120 se odehrálo v roce 1948 na Londýnské Earls Court Motor Show. Krátce pro skončení 2. světové války znamenalo uvedení takového vozu něco mimořádného. Design vozu, stejně jako úplně nový řadový šestiválcový motor se dvěma vačkovými hřídeli byly na tehdejší dobu mimořádné. Číslo 120 udávalo maximální rychlost 120 mil/hod.
Tento vůz je ve vzácně původním stavu. Disková kola se zakrytou zadní nápravou jsou nejelegantnějším vyráběným provedením. Původní kožené čalounění s letitou patinou je rovněž mimořádné. Vůz je určen k celkové renovaci. V současnosti jde o velmi oblíbený model mezi sběrateli a milovníky klasických aut, takže také o slibnou investici do budoucna.
PRODÁNO

050-5843.jpg

Nejen zábava kolem veteránů je naším koníčkem. Okruhové
závody výborně doplňují veteránské akce a dávají spoustu krásných zážitků a
potřebného adrenalinu. Sezóna okruhových vytrvalostních závodů serie ALS 2011
byla už naší druhou závodní sezónou. Zahrnuje dva závody 12 hodin Le Brno, jeden
závod 6 hodin Le Most a jeden závod 9 hodin Le Slovakiaring. Princip je
jednoduchý – klasický vytrvalostní okruhový závod, střídaní jezdců, tankování,
prostě atmosféra se vším všudy. Posádku tvořím já (otec, 47 let) a syn Tomáš
(20 let). Já už jisté závodní zkušenosti mám, na okruzích jsem už něco
najezdil. Teď už ale mám co dělat, abych nebyl slabinou týmu
J, protože syn Tomáš
jezdí velmi vyspělým stylem a časy i technika jeho jízdy jsou vynikající.

Naše závodní vozidlo Caterham Roadsport 1,6 o výkonu 120 koní na 550 kg hmotnosti s manuální šestistupňovou
převodovkou je skvělé načiní. Dokonale vyvážené auto, skvělé brzdy, jízdní
vlastnosti, dynamika, to vše poskytuje nevšední jezdecký požitek. Celý tým již
působí profesionálně, všechny nasbírané zkušenosti ze sezóny 2010 se velmi hodily,
poučili jsme se z chyb, doplnili vybavení technického zázemí a soustředili
se na přípravu auta. To vše se nám velice vyplatilo. V průběhu sezóny jsme
pravidelně dojížděli „na bedně“ a nakonec v boji o celkové prvenství v seriálu
jsme podlehli týmu Petrolheads, který ovšem startuje s vozem Radical SR3
SL o výkonu 300 koní. Druhé místo je tedy výborným úspěchem. Těšíme se na
nadcházející sezónu 2012!

IMG_0956.JPG

Uvedení modelu Jaguar E na Ženevském autosalónu v roce 1961 bylo naprostou senzací.

Byl na světě fantastický sportovní vůz schopný konkurovat vozům Aston Martin nebo Ferrari, avšak za poloviční cenu. Ohromujících úspěchů dosáhly prodeje v zahraničí, 2/3 vyrobených vozů připadlo na export. I. série vyráběná v letech 1961 – 1966 byla nejprve vybavena motory 3.8 litru s výkonem 265 HP. Problémy se splněním nových amerických exhalačních limitů vedly k modernizaci motoru, zvýšení objemu na 4.2 l se zachováním maximálního výkonu. Tato verze byla zřejmě nejlepší ze všech modelů E, byla technicky pokročilejší a přitom neztratila nic ze své stylové čistoty.

Nabízený vůz je v pěkném originálním provozním stavu po dílčí renovaci, nový interiér, střecha, pneu, lak. Vůz poskytuje za příznivou cenu mimořádný jízdní požitek a je jistou investicí do budoucna.

PRODÁNO

P1010783.JPG

Ve středu 27.6.2012 se konal historicky první okruhový vytrvalostní závod na území České nebo Slovenské republiky delší než 12 hodin a to šestnáctihodinovka Le Slovakia na okruhu Slovakia Ring. Teplé a slunečné počasí a 16 odvážných posádek na startu předznamenalo mimořádný zážitek. Na Slovensko jsme se vydali s Tomem a s odhodláním, že ve dvou zvládneme kroužit na okruhu celých 16 hod. Náš Catherham 1600 Roadsport byl připraven stejně jako další Caterham našich přátel, který byl pro tento závod řízen Zdeňkem Pekárkem a bratry Jirkou a Petrem Bryndovými, kteří jsou velmi známými postavami v rallyovém sportu, kde dosádli až na titul mistrů republiky. Závod se vyvíjel bez problémů asi 14 hodin. Vypracovali jsme si náskok 20 kol na posádku spřáteleného Caterhama. Potíže ale začaly ve chvíli, kdy se naše spojka rozhodla stávkovat. Museli jsme tedy podstatně zvolnit tempo a soustředili jsme se na udržení 1. místa a náskoku, který se ovšem začal povážlivě ztenčovat. Tým NWI vedený Zdeňkem Pekárkem vycítil šanci a i když ani jim se technické problémy nevyhnuly, zavzdušněné brzdy ani prasklém zadní rameno je nemohlo odradit od mohutného útoku na naší pozici. V dramatickém závěru, kdy nám auto už téměř nejelo, se podařilo udržet náskok pouhých 2 kol a získali jsme tak letos již druhé vítězství v seriálu vytrvalostních závodů Le, pořádaných společností ALS.